VEZETŐI EGYNAPOS

A teljesség felé: hogyan készítsünk úgy képzési tervet, hogy egyetlen szempont se maradjon ki?

B/2020/000829

A díjmentes Vezetői Egynapos képzéseink a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 képzési – és bértámogatási pályázat keretén belül megvalósíthatóak legalább 16 órás tréningek formájában. Regisztráljon és tegyen próbára minket!

Tegyük fel, hogy van harminc olyan szempont a képzési terv elkészítésénél, amit érdemes végiggondolni. Ebből 4-5 egészen triviális, biztosan mindenkinek eszébe jut (kinek szervezzük a képzéseket, milyen igények vannak, milyen kompetenciákra van szükség a munkaszervezetben, milyen időtávra tervezünk stb.). 

 

Elképzelhető, hogy ezek a legfontosabb szempontok, de vajon garantálják-e a sikert? Aligha. A maradék 24-25 szempont között lehet olyan, amire, ha nem gondolunk, közelébe se érünk a kitűzött céloknak. Lehet olyan közöttük, ami egy kis gondolkodás után eszünkbe jut, és több olyan is, ami magunktól talán soha, pedig fontos lehet.

Az elmúlt 15 évben számos ügyfelet támogattam abban, hogy képzési tervet készítsen egy-egy pályázati projekthez. Ez a folyamat kicsiben megmutatta az ügyfél gondolkodását a képzésről, fejlesztésről. 

 

Sok esetben ezek a projektek indították el az ügyfeleket az éves képzési terv készítése felé, mert a képzések után feltették az egyetlen helyes kérdést: hogyan tovább? Ahol gyakorlat volt az éves terv készítése, ott is tudtunk olyan szempontokat mutatni, amitől ezek jobban szolgálták a munkaszervezet érdekeit.

A jó képzési terv nem garancia a sikerre, hanem a hosszú távú fejlesztés sikerkritériuma: önmagában kevés, nélküle azonban esélyes a kudarc.

Képzési nap

2024. október 24., csütörtök

Időtartam

9:00 – 16:00

Helyszín

P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.

Amennyiben Önnek nem felel meg az időpont vagy a helyszín, lehetősége van megismerni a témát díjmentes online eseményünkön!

Hasznos, mert:

Miről lesz szó, avagy néhány gondolat a tartalomról:

● hogyan határozzuk meg a képzési terv és a képzések célját?

● mit jelent a kompetencia fogalma?

● hogyan rendszerezhetők a kompetenciák a szervezeten belül?

● mikor érdemes bevonni a potenciális résztvevőket a képzési terv kialakításába (és hogyan) és mikor nem?

● hogyan tudjuk csökkenteni az ellenállást más a tervkészítés fázisában?

● hogyan határozzuk meg a résztvevők körét?

● mire érdemes figyelni az ütemezésnél, mi az előnye a kihelyezett tréningnek, és mi az előnye az időben egymástól távolabb lévő képzési napokban?

● hogyan befolyásolja a téma az ütemezést?

● hogyan mérhetjük az elégedettséget és mit olvashatunk ki ebből?

● hogyan lesz input egy képzés a következő fejlesztéshez?

● milyen kiegészítő módszerek vannak, melyekkel egy képzés hatása növelhető?

Kinek ajánljuk a képzést?

Elsősorban HR-eseknek, akik képzések tervezésével és megvalósításával foglalkoznak, és vezetőknek, akik tudatosan szeretnék fejleszteni a csapatukat vagy akár az egész munkaszervezetet. Olyan résztvevőket várunk, akik tudják, hogy a képzés befektetés, és tudják, hogy minden munkaszervezetben az ott dolgozó munkatárs a legértékesebb.

Nagy Emőke

A programot vezeti:

Dr. Nagy Emőke

végzettsége szerint néprajzos-antropológus, aki több mint 15 éve tart kompetencia- és szervezetfejlesztési tréningeket vállalkozások számára, olyan témákban, mint az értékszemlélet, együttműködés, vezetőfejlesztés, kommunikáció stb. és e mellett 10 éve a DFT képzési igazgatója. Számos ügyfelet támogatott abban, hogy kialakítsák a pályázati projektjükben a hatékony képzési tervet, valamint, hogy ezt követően hogyan építsék fel a belső képzési rendszerüket.

Hite szerint a hatékony működés alapja az ember, mint a cég legnagyobb erőforrása – és természetesen a jól szervezett folyamatok, mint a stabil rendszer. A folyamatos megújulás és fejlesztés mindkét esetben elengedhetetlen.

TÉRÍTÉSMENTES eseményre a részvételt akkor tudjuk biztosítani…

… cégeknek, vállalatoknak, ha a nyilvános adatok alapján (www.opten.hu) eléri a 20 főt a munkaszervezetben bejelentett munkavállalók száma. A jelentkezési létszám függvényében fogadjuk még önkormányzatok, költségvetési szervek, egyesületek és alapítványok, szakszervezetek, érdekképviseletek, egyházak és egyházi szervezetek, köznevelési intézmények, felsőoktatásban dolgozók, kulturális-közművelődési intézmények jelentkezését is.

Teljes képzési programokat most pályázati forrásból* is tud finanszírozni!

Tovább információ miatt keresse kolléganőnket az alábbi elérhetőségen: +36 20 338 38 08

*regisztráció esetén automatikusan megvizsgáljuk szervezete jogosultságát is.

Szeretnénk felhívni figyelmüket, hogy a jelentkezéseket a regisztráció sorrendjében fogadjuk.

A jelentkezés- és a térítésmentes státusz elfogadásáról emailben küldünk értesítőt.

Amennyiben betelnek a helyek, pótalkalmat hirdetünk.

Regisztráció:

A jelentkezés lezárult, ha esetleg érdekelné képzésünk, de lemaradt a regisztrációról, kérem az alábbi elérhetőségeken keressen minket:

Mobil: +36 20 338 3808

E-mail: kapcsolat@dft.hu

Legyen része közösségünknek!

Inspirációt gyűjthet a fejlődéshez, valamint elsőként értesülhet legfrissebb pályázati híreinkről, szakmai tartalmainkról és közelgő eseményeinkről.

DFT-Hungária

Vállalati képzés- és bértámogatás? Jelentkezz!