ONLINE ESEMÉNY 3 ÓRÁBAN
A gondolkodásunk meghatározza a kommunikációnkat és a cselekvéseinket, így az alapképességek között is kiemelten fontosnak tartjuk. A döntéseink minősége nagymértékben függ attól, hogy milyen módon dolgozzuk fel a rendelkezésre álló információt, hogyan határozzuk meg a hiányzó információk lehetséges forrásait, milyen módon elemezzük a kockázatokat és következményeket, és milyen összképet tudunk kialakítani egy helyzet belső és külső környezetéről.
A nagy számok törvénye alapján minél több módszert, modellt, elméletet ismer valaki, annál jobb esélyei vannak arra, hogy kritikus helyzetben megtalálja a helyzethez legjobban illeszkedő, legtöbbet segítő eszközt.
Ugyanakkor egy adott ponton túl hiába ismerünk sok módszert, ha nem tudjuk őket a gyakorlatban alkalmazni, nem sokra fogunk vele menni.
Esemény időpontja
2025. január 15., szerda
Időtartam
9:00 – 12:00
Helyszín
Online, Zoom alkalmazáson keresztül
Az esemény elméleti és gyakorlati részeket is tartalmaz, de videóanyagot csak az elméleti részekről tudunk küldeni a regisztrálók számára pár héten belül. Emiatt a felvétel nem helyettesíti, csak kiegészíti az eseményen való részvételt.
A képzést a tudás elmélyítése érdekében személyes, bővített, egész napos formában is megtartjuk képzési központunkban! Bővebb információt az alábbi oldalon talál:
Hasznos, mert:
Miről lesz szó, avagy néhány gondolat a tartalomról:
○ A gondolkodás alapsztenderdje: mi történik pontosan akkor, amikor azt mondjuk, „gondolkodunk”?
○ Változáskezelés és a változás emberi oldala: hogyan tud egy vezető hatékony támogatást nyújtani mind a folyamatok, mind pedig lélektani oldalról?
○ Javaslattétel és döntéshozatal: a döntéseket megalapozó megközelítések.
○ Helyzetelemzés, erősségek feltérképezése, tényezők és hatóerők elemzése.
○ Néhány módszer a teljesség igénye nélkül, amire a program gyakorlati részei épülnek: SWOT elemzés, PESTEL, Cynefin keretrendszer, Porter 5 erő modellje, halszálka (Ishikawa) diagram, Edward de Bono módszerei, erőtér elemzés, a pszichológiai biztonság megteremtésének modellje, változás modellek.
Kinek ajánljuk?
> Vezetők, akik sokszor kerülnek döntési helyzetbe, amikor nem csak az idő számít, hanem hogy minél gyorsabban tudjanak átlátni körülményeket és tényezőket, és ez alapján helyzetértékelést és stratégiát alkotni.
> Vezetők, akik szeretnék a kritikai gondolkodásukat fejleszteni, és megismerni olyan módszereket, amivel gyorsan tudnak egy adott helyzetben információkat rendszerezni, következtetéseket levonni, cselekvési tervet megfogalmazni
> Vezetők, akik a folyamatok mellett az emberi oldalra is hatni szeretnének, mindezt olyan modellek használatával, amelyek változási helyzetben, problémák megoldásához vagy a szervezeti kultúra feltérképezése esetén elengedhetetlenek.
A programot vezeti:
Szirtesi-Nagy Réka
Tréner, coach, szervezetfejlesztési igazgató és leendő meseterapeuta. A tréningjein a tapasztalati tanulás elvei érvényesülnek, a résztvevők saját élményeken és reflexión keresztül tanulnak a saját működésükről, viselkedésükről, reakcióikról.
Rendszeresen tart trénerképzést, oktat coachképzésen, valamint szívügye a vállalati tréningek a vezetőképzés, konfliktuskezelés, kommunikáció, változáskezelés, motiváció, visszajelzés témaköreiben.
Az elemzési és gondolkodási módszereket szenvedélyesen kutatja, saját gyűjteményében több, mint 100 ilyen modell van, és ezekből kapnak a résztvevők egy válogatást. A módszerekhez felhasználási területek és példák is vannak, az ehhez kapcsolódó anyagot a résztvevők a program után elektronikus formában megkapják.
REGISZTRÁLJON TÉRÍTÉSMENTES ESEMÉNYÜNKRE:
A jelentkezés lezárult, ha esetleg érdekelné képzésünk, de lemaradt a regisztrációról, kérem az alábbi elérhetőségeken keressen minket:
Mobil: +36 20 338 3808
E-mail: kapcsolat@dft.hu