A mai munkaszervezetek, vállalatok egyik legfontosabb feladata a hatékony és összetartó csapatok kialakítása. Tapasztalatunk alapján az üzleti világ folyamatos változásai és a mindennapi munka kihívásai közepette egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a csapatépítő és együttműködést fejlesztő tréningek. Ennek oka lehet, hogy ezek a programok elsősorban a meglévő munkahelyi légkört javítják, ezzel növelve a csapat és általuk a szervezet eredményességét. Na de miért is olyan fontosak a különböző formális csapatépítő tréningek és milyen élményeket nyújthatnak a résztvevőknek?
Munkák során gyakran találkozunk azzal a kérdéssel, hogy miért is jó a csapatépítő tréning?
Erre hoztunk pár példát:
A tréning során a munkatársaknak lehetőségük van jobban megismerni egymást. Az olyan élményalapú gyakorlatok, melynek megoldásához közös, különböző csatornájú kommunikációra van szükség hozzájárul ahhoz, hogy a csapat tagjai hatékonyabb kommunikációs csatornákat alakítsanak ki. Ez különösen fontos a mindennapi munka során, ahol a gyors és az egyértelmű kommunikáció elengedhetetlen.
A tréning során megannyi közös élményt szereznek a résztvevők a különböző kihívások során. Minden gyakorlat alapja a közös, összehangolt munka. A siker elérése hozzájárul a bizalom erősítéséhez. Továbbá a kollégák együtt, egymásra utalva oldanak meg feladatokat, vagy éppen közösen élnek át szórakoztató pillanatokat. Ezek az élmények hosszú távon is erősítik a csapatkohéziót.
A csapatépítő tréningek kiváló lehetőségeket biztosítanak ahhoz, hogy a munkatársak együtt feltöltődhessenek, új inspirációt nyerjenek, ezáltal újult erővel, motiváltabban térjenek vissza a munkájukhoz. A változatos gyakorlatok és a közös sikerélmények pozitív hatással vannak a munkavégzésre. Nem egyszer találkozunk mi is személyesen azzal a jelenséggel, amikor a szünetben, vagy a tréninget követően a résztvevők nevetve idéznek fel egy-egy szórakoztató pillanatot, amit a tréning során éltek meg
Csapatépítő tréningjeink nem titkolt célja, hogy a résztvevők a különböző kihívásokat jelentő gyakorlatok, feladatok megoldása során fejlesszük a résztvevők kreatív és hatékony problémamegoldó készségeiket. Rengeteg gyakorlat megoldását előzi meg közös stratégiaalkotás, majd a feladat elvégzése után a következtetések levonása, vagy éppen a megvalósítás során történő hibák kijavítására új stratégia felállítása.
Mi lehet nehéz egy kulcscsomó hangtalan körbeadásában? Időre megy? Nem! Csak egy kézzel érhet hozzá mindenki? Igen! Körben állva kell átadni egymásnak a kulcscsomót? Igen! A körülmények változhatnak az átadás folyamata közben? Természetesen! Alkothatunk startégiát előtte? Persze! 3 percetek van rá, utána indul a kulcs hangtalan útjára!
Nem is olyan nehéz, igaz? Vagy mégis?
További bejegyzéseink